Kommenteeri

Seksuaalsuse Vägi

Mis oleks, kui ma ütleks Sulle, et seksuaalsus on meie kehale ja hingele täpselt sama vajalik, kui söömine või joomine. Ilma seksuaalsuseta me tegelikult sureksime ja seda igas mõttes. Meie elud saavad alguse seksuaalsusest ja peaksid ka olema kantud sellest terve meie elu.

Mis juhtub inimesega, kellel pole head kontakti oma seksuaalsusega või arvab, et see pole tema jaoks oluline? Elu ilma tõelise seksuaalsuseta on värvitu. Nii nagu Sa muutud pahuraks või kurjaks siis, kui Sul on nälg - muutud Sa pahuraks ja kurjaks siis, kui Sul puudub hea seksuaalsuhe. Nii toit, kui söök/jook, mitte ainult ei rahulda keha vajadusi, et ellu jääda, vaid samuti annab meile naudingut. Nauding on samuti meie keha loomulik vajadus. Kuid naudingut on meie igapäeva elus vähe. Päevad on täidetud kohustuste, ärevuse, hirmu ja väsimusega. Sellepärast on inimesel meeleheitlik soov leida kasvõi natukenegi naudingut igast päevast. Naudingu otsing meie ühiskonnas käib suuresti läbi tarbimise: kes tarbib sööki, kes erinevaid jooke, kes asju, kes inimesi. Igaljuhul käib sellega kaasas liialdus ja täitmatu isu. Mitte kunagi ei saa küllalt ja isu ei saa täis, vaid tihti kasvab. Meie täitmatud isud aga viivad meid kannatusse ühel või teisel viisil. Meie tervis, rahakott ja suhted ei pea meie isude koormusele tihti vastu. Kuig tegelikku näljapõhjust ei mõista keegi. See on peidetud meie seksuaalsusesse.

Liiga lühikesed vahekorrad

Paljud lugedes seda artiklit kindlasti mõtlevad, et aga mul on ju täitsa rahuldav seksuaalsus. Oleme juba 20 aastat koos olnud, seksime 2-3 nädalas või isegi rohkem, kuid ikkagi söön ma üle, tervis on kehva ja otsin naudingut meelemürkidest ja asjadest ning võib-olla ka inimestest. Olen kuri oma laste peale, tülitsen oma partneri ja  töökaaslastega.

Siin on põhiprobleemiks meie arusaam seksuaalsusest ja liiga lühiksed vahekorrad. Kui seksuaalsus on ainult füüsilise ja emotsionaalse pinge mahalaadimise väljendus, siis on tunne sama, kui sellel inimesel, kellel puudub üldse seksuaalsuhe. Ehk on tunne aeg ajalt natuke kergem, aga suurt vahet pole, sest vahekorrad on ajaliselt liiga lühikesed ja tõeline nauding, mida meie kehad tegelikult võimaldavad kogeda, jääb meile igaveseks kättesaamatuks.

Kas Sa mäletad viimast korda, kui olid pool tundi või tund aega järjest sellises ekstaasis, et ei mäletanud oma nime? Või oled Sa üldse kunagi sellist ekstaasi kogenud ja kas Sa tead, mis see kogu Sinu olemusega teeb?

Kujuta ette, kui Sa kogu elu käiksid söömas ainult kiirtoidurestoranis. Iga eine oleks alati hamburger, friikartulid ja joogiks Coca-Cola. Toit, mis teeb Sind haigeks ja väsinuks ja ei anna Sulle tegelikult mitte mingit tõelist elamust. Kui Sa aga ühel päeval satuksid gurmeerestorani, mõistaksid, millest Sa oled siiani ilma jäänud. Kui Sa kogu oma elu sööd kiirtoidurestoranis, siis ei oska Sa tavaliselt ka midagi muud soovida. Kui aga läbi juhuse ühel päeval saad maitsta gurmeetoitu, mõistad millest ma räägin.

Paraku eelistab suurem osa ühiskonda kvaliteedile kvantiteeti. Tõepoolest kiirtoidurestorane on palju rohkem ja ka hind nendes on odavam ja seda saab tavaliselt endale rohkem lubada. Aga sellise toitumisega kannatab nii Sinu vaimne kui füüsiline tervis ja kuna Sa tõelist naudingut ei koge, on Sinu isu täitmatu.

Sama lugu on meie seksuaalsusega. Keskmine vahekorra pikkus on mõõdetud 4-8 min. Selle ajaga ei jõua paljud naised kunagi orgasmini ja mehed jäävad igaveseks otsima tõelist sügavat naudingut, ning nende täitmatu isu aina kasvab. Ainus mida sealt leiab on hetkeline rahuldus. Aga paremini ju ka ei oska ja õppida ka ei viitsi, sest pole aega.

Eestlastel on ju üks tore ütlus ka: parem varblane peos, kui vares katusel. Ehk ühiskond on programmeeritud otsima igalt poolt kiiret rahuldust, aga tõelise naudingu annab edasilükatud rahuldus.

Mäletate seda katset lastega, kus laps pandi tühja tuppa istuma ja tema ette pandi komm. Lapsele öeldi, et täiskasvanu lahkub toast ning tuleb 5 minuti pärast tagasi, kui ta pole kommi söönud, saab ta omale terve koogi. Suurem osa lapsi valis kommi, sest nagu eelpool öeldud: parem varblane peos......

Mis juhtub meie keha ja vaimuga

Kui meie keha ja meel ei saa naudingut kogeda läbi seksuaalsuse, siis me kuivame kokku. Meie loovus hääbub, mõiste isiklikust vabadusest jääb täiesti kättesaamatuks, elust kaob rõõm ja elu on ühtlaselt hall täis kohustusi ja naudingute otsimist asjadest, mis teevad meid haigeks ja röövivad meilt vabaduse. See on ühiskonna poolt teadlikult ülesehitatud, sest mis me ikka teeme nende vabade, rõõmsate, tervete ja õnnelike inimestega? Nende pealt ju raha ei teeni - tarbida nad ei taha ja haiged nad ka pole.

Seksuaalsus mõjutab ka väga tugevalt meie füüsilist tervist. Väga paljud seksuaalorganitega seotud haigused tulenevad just puudulikust või kehva kvaliteediga seksuaalelust. Meie arstiteadus neid teemasid ei hõlma ja haiguste puhul tegeletakse ikka sellega, et sümptomid maha suruda, aga põhjuse ülesleidmise ja likvideerimisega ei tegele mitte keegi.

Meie emotsionaalne tasand on pidevas kõikumises ja pigem kaldub negatiivsusesse. Inimene näeb asju rohkem tumedates värvides ja konfliktiolukorrad on kerged tekkima nii kodus, kui ka väljaspool kodu. Inimesed on väsinud ja tüdinud elukoormast, mis hoiab neid pidevas oravarattas ja eemale sellest, mis tegelikult oluline ja tähtis on.

Aga kuidas me peaksime kõike seda teadma ja aduma? Koolis õpetatakse meile 12 aastajagu asju, millest meil suuremat osa kunagi vaja ei lähe ning neid teadmisi, mida me tõeliselt vajame ei jaga meile keegi. Seega oleme suurema osa ajast segaduses, liigume katseeksituse meetodil ja püüame jälgida oma vanemaid ja sõpru, kes kobavad samasuguses pimeduses. Ehk ühiskond teeb oma parima, et hoida meid hõivatuna ning meie tähelepanu eemal olulistest asjadest.

Tõeline Seksuaalsus

Luba ma kirjeldan, mis toimub inimesega, kes on kontaktis oma tõelise seksuaalsusega. Tal puudub häbi- ja tabutunne nii oma keha, kui seksuaalsuse osas. Ta tunneb ennast suurepärastelt nii emotsionaalselt, kui ka füüsiliselt. Ta on oma õiges kehakaalus ilma suurema pingutuseta. Tal on suurepärane loovus ja elu toob rohkem rõõmu, kui muresid. Tal on head suhted teda ümbritsevate inimestega, sest ta ei otsi teistest oma õnne. Ta on heatahtlik ja rõõmus ning andev. Paljud leiavad üles oma tõelise kutsumuse siin elus ja loovad endale elu, millest nad ei pea puhkust võtma. 

Loomulikult on see tee, mis võtab aega, kuid igas hetkes on näha kasvu ja arengut. Nad ei vaja heakskiitu ega tunnustust teiselt, sest teavad oma väärtust. Nad on kas väga hästi toimivas paarisuhtes või üksi seni, kuni kohtavad inimest, kellega koos olla on iga päev tõeline nauding.  

Seksuaalsus on Sinu hinge ja keha kõige vajalikum toit, sest siis, kui selles on sügavus on see kantud armastusest. Ja mina pole veel kedagi näinud, kes ei vaja armastust!

Armastusega,
Jay


Lisa kommentaar

Email again: