Kommenteeri

Täiuslik Suhe

Minu jaoks on "Täiuslik Suhe" kaks inimest, kes valivad käia seda eluteed kõrvuti seniks, kuni see neile meeldib. Kaks  inimest, kes ei tee teineteist vastutavaks oma õnne eest ja teavad, et parima suhte aluseks on 3 A-d - Austus, Ausus ja Armastus. - Jaya
Minu viimasest tõsisemast suhtest on möödas nüüd juba üle kahe aasta. See on olnud minu elu kõige pikem paus suhetest. Enne seda olin olnud 20 aastat järjest suhetes, koos väiksemate pausidega. Kui ma oma abielu lõpetasin, jooksin pea ees kohe uude suhtesse. See oli olnud minu muster alates 15ndast eluaastast ja ma ei osanudki teisiti.

Olles olnud mõned kuud uues suhtes vestlesin ma ühel päeval selgetnägijaga, kes ütles mulle, et Sul on aeg lahti lasta kõikidest oma suhetest. Tõsi, mul polnud korraga mitte üks suhe, vaid mitu. Õhus oli vana armastus, kes soovis uuesti suhet alustada, uus suhe ja veel üks suhe, mis mõlkus meeles. Riki (selgeltnägija) ütles mulle, et minu mustriks on olnud  ennast peita meeste taha ning et ma pole andnud endale kunagi võimalust näha seda, kes ma olen siis, kui ma ei ole suhtes.
Mulle tundus tohutult hirmutav lahti lasta kõigest sellest, mis oli mulle tuttav ja meelepärane. Sellel ajal vajasin suhet nagu õhku. Lisaks oli üks nendest suhetest, milles ma tol hetkel olin, minu senise elu parim suhe. Küsisin selgeltnägijalt, et kui ma praegused suhted lõpetan, kas siis tuleb varsti uus suhe? Tahtsin olla nagu ahv, kes enne ühest oksast lahti ei lase, kui teisest saab kinni haarata. Riki kinnitas mulle, et umbes 3 kuu või maksimaalselt 6 kuu pärast saab mul olema uus suhe, mille kõrval kahvatuvad kõik senised suhted. Kõne lõpetades võtsin endale aega, et mõelda kõige selle üle.  Halvimal juhul pool aastat  üksi olla, ei tundunud üldse pikk aeg ja teadsin, et sellega saan ma kindlasti hakkama. Peale mõningast kaalumist otsustasin kõik otsad sulgeda ja teha ruumi sellele, mis peaks tulema. Ma ei keskendunud mõttes ajale, mis oli vaja üksi olla, vaid ikka järgmisele suhtele.

Kõigest lahti lasta oli päris raske. Keerulist emotsionaalset aega jagus pärast seda kuudeks. Esimest korda jäin ma päris üksi. Mäletan kuidas ärkasin alguses öösel tihti üles täielikus ahastuses ja hirmus, et ma jään alatiseks üksi. Mõne kuuga see möödus ja elu hakkas tunduma teistsugusena. Kuigi oli juba möödas esimesed kolm kuud ja peagi ka 6 kuud, ei oodanud ma järsku enam uut suhet. Olin järjekindlalt ette võtnud teekonna, et tervendada enda sees kõike seda, mis kartis päevavalgust. Tegelikult oli aga uus suhe juba saabunud ja hakkas aina paremaks minema. See oli suhe iseendaga. 

Oma suhetes meestega olin ma alati olnud väga armukade. Hirm oli minu elu igapäevane kaaslane. Olin ääretult kontrolliv, manipuleeriv ja domineeriv. Kõik suhted pidid käima minu arusaamiste järgi, sest see tundus mulle turvaline. Minu suurimad hirmud olid, et ma pole piisav, et mind jäetakse maha ja et ma ei vääri tegelikult armastust. Loomulikult sain kogeda suhetes alati seda, mida sisimas uskusin. Kuigi maha jätmist harrastasin ma ise rohkem kui minu partnerid. Tundus turvalisem ise enne maha jätta, kui Sind maha jäetakse. Kõik minu suhted olid ühed suured egol põhinevad kannatused. Peale mõnda kuud üksi olemist ja ka väga hea suhte kogemist hakkas mulle see kõik hoopis teisiti kohale jõudma. Mõistmine aga tekitas minus veel suurema soovi tegeleda iseenda tervendamisega. Loomulikult olid kõikide hingehaavade alged pärit lapsepõlvest. See ei ole kindlasti koht, kus süüdistada oma vanemaid. Vaatamata sellele, et läbisaamine vanematega ei ole olnud kerge, tean, et ka nemad tegid igas hetkes oma parima. Kui ma poleks lapsena kogenud seda, mida kogesin, ei oleks ma täna see, kes ma olen.

Kuni tänaseni on minu põhirõhk olnudki iseendaga tegelemisel. Et mõista kõiki mustreid, mis mind elus on saatnud/saadavad. Kui keegi veel minult mõned kuud tagasi küsis suhete kohta, siis oli mul alati üks vastus: ma ei taha suhtes olla ja mul pole ka suhte jaoks aega. Tõsi ta oli, ma ei kujutanud ette millest ma võiksin loobuda suhte nimel. Mul oli minu töö, lapsed, sõbrad ja mis kõige olulisem minu aeg iseendaga.

Uskumatu, kui palju oli viimase paari aastaga muutunud. Minu hirm üksi olla on täiesti kadunud. Alles hiljuti mõistsin, et nüüd on ka tagasi tulnud soov kogeda suhet. Muutunud on aga see, et ma ei vaja enam suhet. Enne vajasin seda nagu õhku. Kui palju olin ma  lugenud raamatuid, artikleid, käinud erinevatel koolitustel, kus räägiti suhtest ja sellest, kuidas kõik saab tegelikult alguse suhtest iseendaga. Üks asi on seda kuulata, teine asi seda mõista ning kolmas päriselt kogeda.

Tänaseks ei ole ma veel uues suhtes. Kuid tean, et soovin kogeda täpselt sellist suhet nagu ma kogen iseendaga. Minu soov suhet kogeda tuleb samuti täiesti teistsuguselt tasandilt. Soovin kogeda suhtes olemist selleks, et jagada. Jagada kõike seda imelist, mida elu meile pakub. 

Hea suhe peaks tooma rõõmu mõlemale poolele. Suhe ei tohiks olla ei koormaks ega ka kohustuseks. Tänapäeva suhete suurimaks komistuskiviks on see, et nad on tihti  valedel alustel ja pigem koormaks, kui rõõmuks.
Head suhet saab kogeda siis, kui oleme ära tervendanud suhte iseendaga. Minu jaoks on see tähendanud hirmust lahti laskmist, iseenda aktsepteerimist ning peeglisse vaatamist. Vaadata iseennast ilma hinnanguteta on äärmiselt raske, aga väga vabastav. Sellest kohast tekib ruumi luua midagi uut. Kui Sulle ei meeldi osad Sinust endast, siis alati saab neist lahti lasta ja luua nende asemele seda, mis Sulle meeldib. Kui ise ei oska lahti lasta, siis tasub abi küsida. Abi küsimine pole häbiasi ja abi on alati olemas. Küsi ja Sulle antakse.

Minu jaoks täiuslik suhe partneriga on suhe, kus ei ole ootusi ega lootusi ja ei ole hinnanguid. Puudub soov teineteist muuta. Selles suhtes saab rääkida kõigest, oma kõige salajasematest südamesoovidest, kuni kõige suuremate saladusteni. Sest puudub hinnang ja see loob koha, kus saab tunda ennast turvaliselt ja vastuvõetult. Saab jagada koos elukogemusi ning kus mõlemal partneril puudub soov teineteist omada. Koosolemine on valik, mida saab valida igas hetkes ja ka üksindus on see, mida saab suhtes olemise ajal valida. Peaasi, et on alati vabadus ja valik igas hetkes. On austus ja usaldus. Kaks inimest, kes teavad teineteisest kõike ja võtavad teineteist sellisena nagu nad on. Armastades neid  seniks, kuni koos olla on mõlema valik. Suhe, kus on pidev areng ja kus saab avastada iseenda kõige sügavamaid tasandeid.

Mul on hea meel, et julgesin lahti lasta oma elu parimast suhtest mehega, sest tegelikult polnud ma sisemiselt valmis seda kogema. Ja tunnen rõõmu sellest, et sain seda kogeda, sest tean, et see pole vaid muinasjutt. Täna ma tean, et teistmoodi polegi võimalik.

Mina olen igal juhul valmis! Lase tulla, Universum! 

Armastusega,

Jaya

Kutsun Sind suurseminarile "Teadlik Mees" 20.05.2018 Hilton Park Hotelli, kus me räägime suhetest ja kõigest sellest, mis loovad aluse selleks, et olla terve ja õnnelik!
Pileti ostmiseks ja lisainformastiooniks klikka allolevale lingile!
https://fienta.com/et/teadlik-mees

Lisa kommentaar

Email again: